• Biz sizin sağlığınıza ve güvenliğinize odaklandık.

whatsappTEKLİF FORMU

AKŞ, TKŞ, HBA1C Testleri

AKŞ(Açlık Kan Şekeri)

Kişinin 8 ile 12 saat aç kalması gereklidir. Normal değer aralığının üzerine çıkması ile beraber kişinin şeker hastalığına yakalanıp yakalanmadığı için inceleme yapılır. Yani bu test açken yapılan kan sayımı ile beraber kişinin şeker hastası olup olmadığını anlamak adına ele alınmaktadır. AYA OSGB olarak olarak işe giriş muayenelerinde açlık kan şekerinize yerinde baktırabilirsiniz.

 

TKŞ(Tokluk Kan Şekeri) 

Ana öğünlerden 2 saat sonra yapılan test  tokken yapılan kan testi olarak öne çıkmaktadır. Aynı zamanda şeker yükleme sırasında yapılan bir tahlil olarak da bilinir. Yani belirli bir miktarda karbonhidrat üzerinden glikoz alımı şekilde yorumlanır. Yapılan kan testi ile beraber erken vakitte semptomların belirlenmesi ile bazı tedbirler ele alınabilir. Özellikle bu durumda kan şekeri seviyesinin yüksek çıkması belli başlı bazı ciddi hastalıklara sebebiyet verebilir. AYA OSGB olarak işe giriş muayenelerinde tokluk kan şekerinize baktırabilirsiniz.

HemoglobinA1c(hbA1c)- Şeker hastalığında tedavinin etkinliğini ölçmek, kimi zaman da şeker hastalığı tanısı koymak için kullanılan bir kan tahlilidir. HbA1c seviyesindeki hafif bir yükseklik dahi ciddi komplikasyonların ortaya çıkma ihtimalini işaret edebileceğinden testin düzenli aralıklarla ihmal edilmeden tekrarlanması ve değerlendirilmesi son derece önemlidir. Aya osgb olarak işe giriş muayenelerinde hemoglobina1c tahlillini yerinde yaptırabilirsiniz.

Size özel müşteri temsilcimizden hemen teklif alabilirsiniz.
Siz de İş sağlığı ve İş Güvenliği konusundaki tüm sorunlarınızı çözüme kavuşturacak bir ekip ile çalışmak istiyorsanız;
Satış temsilcimizden hemen teklif alabilirsiniz.