• Biz sizin sağlığınıza ve güvenliğinize odaklandık.

whatsappTEKLİF FORMU

İşe Giriş Raporunuz Aynı Gün Teslim, Güvenli ve Ekonomik

İŞE GİRİŞ SAĞLIK RAPORU NEDİR ?

İşe giriş sağlık raporu; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yetkilendirilen Ortak Sağlık ve Güvenlik Biriminin ilgili kurum için eğer İSG- Katip sözleşmesi var ise oraya atanan işyeri hekiminden alınabilir. Özel hastane, aile hekimi veya firma için İSG-Katip sözleşmesi olmayan işyeri hekimi işe giriş sağlık raporu veremez.

İSG-Katip üzerinden İşyeri hekimleri; işe giren her personele gerekli muayeneleri yapar, Tahlilleri raporlarını inceler ve işe uygunluklarını onaylar. Yapılan işe veya tehlike sınıfına göre belirlenen periyotlarda çalışanların periyodik muayenelerini yaparlar.

Tehlikeli ve çok tehlikeli statüsüne giren işyerlerinde çalışacak personellerin işe girişlerinde, iş için uygun olduklarının fiziki muayene ile birlikte laboratuvar tahlillerine dayanılarak hazırlanan işe giriş sağlık raporu ile belirlenmesi zorunludur. Böyle durumlarda işe giriş sağlık raporu alınmadan personelin işe başlatılması halinde firmaya çalışan başına 1350.TL para cezası uygulanmaktadır.

Çok tehlikeli işlerde her yıl, tehlikeli işyerlerinde 3 yılda bir az tehlikeli yerlerde ise 5 yılda bir tahliller yenilenir.

 

 İŞE GİRİŞ SAĞLIK RAPORLARI NEREDEN ALINIR?

İşe giriş sağlık raporu firmaya hizmet veren işyeri hekimi tarafından alınır. Burada dikkat edilmesi gereken husus firmanın İSG-Katip sistemi üzerinden atamasının olup olmamasıdır. İşe başlayacak olan personel işyeri hekiminin belirlemiş olduğu tahlilleri yaptırdıktan sonra, işyeri hekimine sunup işyeri hekimi EK-2 (işe giriş periyodik muayene)formunu doldurur.

Detaylı bilgi 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu 15. Maddesinde açıklanmaktadır.

AYA OSGB olarak işe giriş sağlık raporu konusunda bizi ararsanız size yardımcı olacağız.

 

İŞE GİRİŞ PERİYODİK MUAYENE FORMU NASIL DOLDURULUR?

İşe Giriş Periyodik Muayene Formu için hemen hemen herkesin kullandığı taslak aynıdır. Üst kısımlarda firmanın adı adresi gibi bilgiler yer almakta. Daha sonra alt kısımda personel ile alakalı bilgiler yer almaktadır. Bunlar adı soyadı doğum tarihi adresi vb gibi. Ayrıca personelin verdiği bilgilerin doğruluğu da teyit edilmektedir. “İşe giriş/periyodik muayene olmayı kabul ettiğimi ve muayene sırasında verdiğim bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu beyan ederim.” Şeklinde beyan yeri ve burada da imzası yer almaktadır.

İşe Giriş / Periyodik Muayene Formunun başka kısımlarında ise Tıbbi Anamnez şeklinde hazırlanmıştır. Hastanede yattınız mı? Ameliyat oldunuz mu ?Geçmişte İş kazası geçirdiniz mi? Herhangi bir Meslek Hastalığı şüphesi ile ilgili tetkik ve muayeneye oldunuz mu? Devam eden bir tedavi görüyor musunuz? Sigara Kullanıyor musunuz? Alkol kullanıyor musunuz? Vb. sorulara evet ve hayır ile cevaplayacak sorular vardır.

Bu verilen bilgiler ışığında ve işyeri hekiminin elinde bulunan çalışan tahlilleri doktor tarafından kontrol edilerek Ek-2 İşe giriş sağlık periyodik formu doldurulur. Doktor en aşağıya kanaatini ve sonuç bilgisini paylaşıp kaşe ve imza yaparak çalışanın işe giriş periyodik muayene formunu doldurmuş olur.

İşe Giriş ve Periyodik Sağlık Raporu firmanın işyeri hekiminden alınır.

 

İŞE GİRİŞ SAĞLIK RAPORU ÜCRETİ NE KADAR ?

İşe giriş sağlık raporu ücreti, yapılan tetkiklere göre değişmektedir. Bilgi için bizimle irtibata geçiniz.

Size özel müşteri temsilcimizden hemen teklif alabilirsiniz.
Siz de İş sağlığı ve İş Güvenliği konusundaki tüm sorunlarınızı çözüme kavuşturacak bir ekip ile çalışmak istiyorsanız;
Satış temsilcimizden hemen teklif alabilirsiniz.